İsmail Kartal, tüm takımı kenara çekip tek bir şey söyledi

Fenerbahçe‘de teknik direktör İsmail Kartal, son virajda öğrencilerini ayağa kaldırmak için konuşma üstüne konuşma yapıyor.

Sarı-Lacivertliler 10’da 10 yaparak başladığı ligi uzun süre zirvede götürdü. 25. haftadaki Alanya beraberliği ile birlikte liderlik Galatasaray‘a geçti. Fenerbahçe geriye düşmesine rağmen kayıpsız bir şekilde takibi sürdürdü.

Ancak son iki deplasmanda işler değişti. İsmail Kartal’ın ekibi önce Sivas’tan 2-2’lik, ardında Konya’dan 0-0’lık beraberliklerle döndü. Bitime 3 hafta kala lider Galatasaray ile puan farkı 6’ya yükseldi.

Bu durum doğal olarak Samandıra’da moralleri alt üst etti. Matematiksel olarak şans sürse de futbolcuların artık şampiyonluğa inancı kalmadı. İsmail Kartal, ligde son viraja girilirken futbolcularını yeniden saha içine motive etmek ve moral vermek için toplantı üstüne toplantı yapıyor.

Sık sık toplu ve bireysel konuşmalara imza atıyor. Deneyimli teknik adamın dün öğrencilerine yönelik konuşmasında, “İşimizin çok zor olduğu bir gerçek. Ancak yapmamız gereken de belli” diyerek Galatasaray derbisini hedef aldı.

“Önce kendi sahamızda Kayseri’yi yenmeliyiz. Ardında Rams Park’a gideceğiz. Bizim için Galatasaray galibiyeti, sezon boyunca durmadan bizi destekleyen taraftara ve camiamıza ödenecek bir borç.”

“Son haftada ise İstanbulspor’u yeneceğiz. Artık bizim elimizden gelen tek şey kalan 3 maçı da kazanmak ve bunu yapmak zorundayız” ifadelerini kullandığı kaydedildi.

Kaynak: Haberler.com / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir