MHP’li Semih Yalçın: Özgür Özel CHP’yi kıyamete sürüklüyor

ANKARA – Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu bir yazılı açıklama yaptı.

‘ÖZGÜR ÖZEL CHP’Yİ TAŞIYAMIYOR’

“Özgür Özel’in CHP’yi taşıyamadığına ve kıyamete sürüklediğine” dair tespite yer veren Yalçın, “Dümene Özgür Özel’in geçtiği CHP gemisi, Yerel Seçimlerden beri ‘El Nino’ misali bir siyaset kasırgasının etkisi altına girmiştir. CHP, politika ummanında oradan oraya sürüklenmekte, boyundan büyük dalgalarla boğuşmaktadır” ifadelerini kullandı.

‘CHP, KORKU VE VEHİMLERİNİN ESİRİ OLMUŞTUR’

CHP yönetiminin ne yapacağını bilmeden hem kendi camiasına hem de topluma büyük bir endişe, dehşet ve vehim havası yaydığını savunan Yalçın, “Yandaş basın da sahilden attığı çığlıklarla CHP’yi yönetenlerin karmaşık hislerini kamçılayıp kaşıyarak psikolojik olumsuzlukları büsbütün arttırmaktadır. CHP, korku ve vehimlerinin esiri olmuştur” dedi.

‘ÖZGÜR EFENDİ, GEMİSİNİ BATIRAN KAPTAN OLACAK’

Özgür Özel’in CHP’nin başında sakil ve eğreti durduğunu söyleyen Yalçın, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu gidişle Özgür Efendi, gemisini batıran kaptan olacaktır. Oysa CHP Türk siyasetinin asırlık çınarı ve Cumhuriyet’in kurucu unsurudur. Onu Gazi Mustafa Kemal kurmuş ve milletin hizmetine amade kılmıştır. Ne yazık ki bugünün CHP’si Atatürk’ün yolundan çıkmış, aşırı sola sapmış, buda yetmezmiş gibi DEM’le işbirliği içine girmiş durumdadır. CHP; milletin çıkarlarını değil, teröristlerin ve bölücülerin sözde haklarını savunan bir parti hâline gelmiştir. Özgür Özel’in CHP’si; şehitlerimizin yakınlarına, Diyarbakır annelerine değil; şer cephesindeki Demirtaş’a, Kavala’ya, FETÖ’cülere servis yapmaktadır. Koca CHP, ülkeyi bölmek ve parçalamak isteyenlerin avukatlığını yapma derekesine indirilmiştir.”

‘REGÜLATÖRSÜZ VOLTAJ, CHP’NİN DEVRELERİNİ YAKMIŞTIR’

Yalçın şöyle devam etti: “Yerel Seçimler rüzgârının verdiği regülatörsüz voltaj, CHP’nin devrelerini yakmıştır. Normalleşme adı altında sergilenen anormallikler, CHP’nin pençesinde düştüğü siyasi anomalinin tezahürüdür. CHP’yi çaptan düşüren anomali; MHP korkusunu, MHP endişesini ve vehmini de beslemektedir” derken medyaya da yüklendi. ‘CHP’nin yandaşı solcu medya’ olarak tanımladığı basın kuruluşlarının CHP’nin etkisinde ve güdümünde olduğunu savunan Yalçın, “Körle yatan şaşı kalkar misali CHP yönetimiyle aynı refleksleri gösteren solcu basın da MHP ile yatıp MHP ile kalkmaktadır.”

‘CHP SİLAH SİMGESİ ÜZERİNDEN KENDİ KORKULARINI BESLEMEKTE’

Yalçın, MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter ile kendisinin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye silah hediye etmesi üzerine başlayan tartışmaları ve açıklamaları da hatırlatarak “Şimdi de eski fotoğraflar üzerinden bir ‘silah’ polemiği başlatılmıştır. CHP, ‘silah’ simgesi üzerinden kendi eski korkularını beslemekte, şuuraltında yatan vehimlerini kaşımaktadır” ifadelerini kaydetti.

‘NORMALLEŞME; MEVHUM, TEMELSİZ VE SOYSUZ BİR KAVRAM OLARAK DİLLERE DOLANMIŞTIR’

MHP’nin CHP ve CHP’ye yakın olduğu iddia edilen basın kuruluşları tarafından normalleşmeye karşı gibi gösterildiğini anormal bir MHP korkusunun körüklendiğini belirten Yalçın, “Esasen, CHP açısından normalleşmenin ne demek olduğunu tarif eden de, bilen de yoktur. Normalleşme; mevhum, temelsiz ve soysuz bir kavram olarak dillere dolanmıştır. Bu yolla MHP’yi yıpratacağını sanan CHP, aslında kendi ayağına kurşun sıkmaktadır” dedi.

‘ÖZEL KENAR MAHALLE DEDİKODULARI ÜRETMEKTEDİR’

Özel’in normalleşme gündemiyle Bahçeli’yi de ziyaret ettiğini hatırlatan Yalçın, “Taraflar, görüşmeden olumlu intibalarla ayrılmadı mı? Demek ki acemi kaptan Özgür Efendinin derdi başkaymış. Gayesi üzüm yemek değil, bağcıyı dövmekmiş. Nitekim Özgür Özel; normalleşme adı altında önce kapı kapı gezmekte, sonra da gezdiği kapılarla ilgili kenar mahalle dedikoduları üretmektedir. Özgür Efendi hem siyasi liderlerle temas kurmakta, hem de onları seviyesizce karalamaktadır” ifadelerini kullandı.

‘NEDİR BU SİLAH ZEVZEKLİĞİ?’

Yalçın, açıklamasının devamında CHP yöneticilerine bazı sorular yöneltti: “Şimdi soruyoruz CHP’yi yöneten ilkesizlere… Nedir bu namertçe algı çalışması? Nedir bu silah zevzekliği? Nedir bu siyasete kan ve kavga doğrama densizliği? Neden diyalog yerine dedikoduyu, çekiştirmeyi seçtiniz? Neden namertliği mertliğe tercih ettiniz? Namertlikle elinize ne geçecek? Ne kazanmayı umuyorsunuz? Biz; mertliğin her hileyi, her desiseyi, her entrikayı yendiğini iyi bilenleriz. Siz, namertliğin para etmediğini ne zaman öğreneceksiniz? Biz, dürüstlüğün her zaman kazandığını iyi bilenleriz. Siz; sahtekârlıktan, ikiyüzlülükten daha kaç kere eli boş döneceksiniz?”

‘EY VEHİMLİ, EY HASTALIK HASTASI CHP YÖNETİMİ…’

“Mert dayanır, namert kaçar. Biz buradayız, yerimizde ve sözümüzde daim duruyoruz. Durmaya da devam edeceğiz. Bakalım, siz ne kadar dayanacaksınız! Bakalım, millet sizin bu hastalıklı siyasetinize ne kadar prim verecek. Ey vehimli, ey hastalık hastası CHP yönetimi… Size birkaç ikaz ve nasihatimiz olacak” diyen Yalçın ifadelerini şöyle sürdürdü: “CHP; hakiki normalleşme adımları atmak dururken, husumet ve düşmanlık tohumlarına su vermektedir. CHP’nin ödlek siyaseti, toplumda sürekli kaygı ve ümitsizliği körüklemektedir. CHP bu korku ve vehimlerinden uyanmadıkça topluma güven vermesi mümkün değildir. CHP anormalleşme peşindedir.

CHP, MHP anomalisine yakalanmıştır. Bu anomali, onu büsbütün anormalleştirmektedir. İki parti arasındaki gerginliği sürekli kaşıyarak ne CHP yöneticilerinin, ne de solcu basının eline geçecek bir şey vardır. Buradan CHP’ye ekmek çıkmaz. Çakal öldüye yatmakla, tilki uykusuna yatmakla av yapamaz, avlanırsınız. Bu, çıkmaz sokak siyasetidir. Milleti birbirine karşı bilemekle, husumeti körüklemekle elinize geçecek hüsrandır, hayal kırıklığıdır.

CHP borazanı medya mensupları ve organları da Bremen Mızıkacıları gibi MHP düşmanlığı şarkısını çığıradursunlar. Hakkımızda atıp tutarak MHP’yi yıldıracağını sanan CHP yandaşı solcu basın, aslında dolaylı yoldan bizim propagandamızı yapmaktadır. Onlara iyi şakımalar, bol nakaratlar diliyoruz. Sakın ola ki fonlanan bu solcu basının ‘zaifünizar’ eşeğine binip de yola çıkmayın. Çıkarsanız; hiçbir mesafe kat edemeyeceğiniz gibi, yokuşlarda terler, bayırlara susarsınız. Nasihatin, kötüsü olmaz. Bizden söylemesi…”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir